Gyorshír: miután az osztrákok elverték a hollandokat, Anglia pedig ikszelt a franciákkal, az utóbbi két csapat jutott tovább a csoportból. Ha csak a hollandok elleni, egy nullás vereséggel végződő meccset nézzük, nem érdemeltünk volna továbbjutást. Fantáziátlan és elképesztően unalmas játékot mutatott be a csapat, értékelhető egyéni megmozdulás is alig volt, ami nem sok jót ígért az első két meccsükön 9 gólt rúgó franciák ellen. Az első félidőben ennek megfelelően inkább csak a labdát nyomozták az angol ifjak, a másodikban viszont már mindkét oldalon körülbelül ugyanannyi ziccer alakult ki. Delfouneso lőhetett volna akár két-három gólt is, de Rudd kapus se unatkozott (különösen vicces jelenet volt, amikor egy félig sikerült védés után másodpercekig a hátán pörgött a labda). A francia vezetés ennek ellenére megérdemelt volt, ahogy az angol egyenlítés is a 92. percben, pedig akkor már, az osztrákok góljának köszönhetően, megvolt a továbbjutás. Ha a játék ezen a meccsen is kissé darabos volt, mindenképpen dicsérendő, ahogyan a csapat 0:1 után hajtott az egyenlítésért. Ezt külön talán ki sem kellene emelni, de ha speciel a nagyválogatott ugyanígy küzd a németek elleni nyolcaddöntő utolsó 20 percében, nem 4:1 a végeredmény. A döntőbe jutásért az eddig hibátlan spanyolokat kellene megverni, 27-én, kedden. Kezdés: 16:00 - Eurosport.